23 Haziran 2015

Varisin Tedavisi ve Gizlenmesi için İpuçları ve Çözümler

 

Varisin Tedavisi ve Gizlenmesi için İpuçları ve Çözümler
Varisli damarlar, yetersiz kan dolaşımı nedeniyle şişen damarlardır. Bu damarlar genişler ve derinizin altından görünebilir. Çoğu zaman ameliyat veya terapi ile ortadan kaldırılabilmelerine karşın, bu işlemler biraz zaman alabilir.
 

Eğer varisli damarları tedavi etmek ve gizlemek için hızlı ve etkili bir çözüm arıyorsanız, o zaman aşağıdaki tavsiyeleri aklınızda tutmanızda yarar var.

Varisli Damarları Gizleme Yöntemleri

Eğer görünür varisiniz ya da örümcek damarlarınız varsa ve onları saklamak istiyorsanız, damarlarınızı saklı tutacak şu püf noktalarını takip etmenizi tavsiye ediyoruz, böylece o şirin eteklerle ya da çok hoşunuza giden o elbiselerle havanızı atabilirsiniz. Ayrıca onları ortadan kaldırmak için çok etkili bazı ev yapımı çözümler öğrenebilirsiniz Göreceksiniz ki bu iki yöntemi birleştirmek sadece varislerinizin görünürlüğünü azaltmayacak, ayrıca onları yavaş yavaş ortadan kaldıracak.

Varisli Damarları Gizlemek için Makyaj Kullanın

Varisli damarları gizlemek için en iyi ve en etkili yöntem iyi bir makyajdır. Damarlarınızı kapatmak için kremle makyaj uygulayın, ama önce gözaltı kremi kullanın. Eğer damarlarınız mavi renkliyse, kapatıcı sarı olmak zorunda. Ama eğer damarlarınız kırmızı tonlardaysa, kapatıcının içinde de kırmızı nüans olmalı.
Daha sonra, bacaklarınıza çok daha doğal bir görünüm vermek için, ten renginizden daha açık bir renkte olan bir makyaj kremi uygulayın.

Bronzlaştırıcı Kremler

Bu kremler izleri, yaraları ve varisli damarları saklamak için oldukça etkili. İsterseniz her gün de kullanabilirsiniz.
Onları gizleyebilmek için çabalamanın yanında, varisli damarların tedavi etmede çok etkili olan bazı ev yapımı tedavileri de uygulamanızı tavsiye ediyoruz, çünkü çoğu durumda damarlar iltihaplanıyor ve bu da çok keskin bir ağrıya sebep oluyor.

Varisli Damarları Azaltmak İçin Ev Yapımı Çözümler

varis
 
İlk öğrenmeniz gereken şey, sağlıklı bir beslenme alışkanlığına sahip olmanız gerektiğidir. Sağlıklı bir dolaşım sistemi için olduğu kadar, cildinizin sağlıklı olması ve susuz kalmaması için bol bol taze meyve ve çiğ sebze yiyin.
Uyurken ya da dinlenirken, bacaklarınızı yukarıda tutun. Bu kanınızın daha iyi dolaşmasını sağlayacak ve varisli damarların ortaya çıkmasını tetikleyen olayı, yani kanın uzun zaman boyunca tek bir yerde durgun kalmasını engelleyecek. Eğer işiniz gereği uzun zaman boyunca oturmanız ya da ayakta durmanız gerekiyorsa, kan akışını arttırmak için bacaklarınızı hareket ettirmeniz veya küçük yürüyüşler yapmanız gerekir. Sonuç olarak, bir çok sorundan kaçınmış olacaksınız.
Eğer yapabilirseniz, bacağınızı sıkıca saran ve damarlarınızı sıkışık tutan çorapları kullanmayı deneyin. Ancak dikkatli olun, çok sıkı olmak zorunda değiller. Çok sıkı şeyler giymemelisiniz çünkü bu kan dolaşımını olumsuz etkiler ve örneğin selülit gibi sorunlara neden olabilir.
Ayrıca her gün, bir bardak suyun içine karıştırılmış iki yemek kaşığı at kestanesi suyu içmenizi tavsiye ediyoruz.

Varisli Damarlar için Merhemler

kadife
Eğer isterseniz, kadife çiçeğinin yapraklarıyla ve çiçekleriyle bir merhem hazırlayabilirsiniz. Onları iki yemek kaşığı tereyağının içinde soteleyin. Buhar çıkmaya başladığında, altını kısın ve bir gün boyunca dinlenmeye bırakın. Sonra, merhemi filtrelemenin daha kolay olması için biraz ısıtın. Bir kabın içine koyun ve soğuk bir yerde tutun. Varisli bölgelere her gün sürün.

Unutmayın…

Varisli damarların görünmesini onları ortadan kaldıracak ev yapımı tedavilerin yardımıyla engelleyebilirsiniz. Kan dolaşımını aktif hale getirmek ve durgunlaşmasını engellemek (varislerin nedeni) için arada sırada bazı hareketler yapmanız gerektiğini unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV