17 Eylül 2015

Dünya kadınları artık "yeni nesil, yeni moda" pedler kullanıyorlar. İçinde sentetik ve kimyasal maddeler bulunan pedlerin modası artık geçiyor.

LogoNEDEN ORGANİK VE GERİDÖŞÜMLÜ PED Mİ?

1) Doğada yüzyıl boyunca yok olmayan ped atıkları hepatit B, HIV gibi hastalıklara adeta davetiye çıkarıyor. BM Genel sekreteri Ban Ki-Moon, diyor ki, Dünyada her hafta 42 bin kişi, kirli su ve yetersiz tuvalet koşulları nedeniyle hayatını kaybediyor." Çünkü atık pedler, kanalizasyon yolu ile nehir ve densizlemre karışarak Suları kirletiyorlar.

2) Pamuk dünyanın en zor yetişen, en hassas ürünlerinden biri. Bu sebeple yetiştirilirken bol miktarda tarım ilaçları kullanılıyor. Organik pamuk üretiminde ise organik tarım koşulları uygulanıyor. Organik pamuktan yapılmış pedler bu bakımdan da sağlığına önem veren adınların tercihi.

3) Sadece kanatları ya da üst yüzeyi değil komple tüm ped doğal. Pamuksu değil, organik pamuktan üretilmiş. Yani her yönden hava alıyor, adeta çamaşarınızla bütünleşiyor. Bu sebeple pedinizin olduğunu bile unutuyorsunuz.

4) Peçeteler ve tuvalet kağıtlarının beyazlatılma işlemi sırasında klor kullanılmasının sakıncaları bir süre önce Türkiye'de de açıklandı. Klorla beyazlatma işlemi ucuz olduğu için tercih ediliyor oysa bu işlem dioksin denen toksin bir maddenin açığa çıkmasına sebep oluyor. Aynı şey kadınların en savunmasız ve açık bölgesi için kullanılan hijyenik ped ve tamponlarda da geçerli. Oysa organik ped'ler pahalı bir yöntem olan oksijen ile beyazlatılıyor.
natracare sisters

5) Tüm bu kuralları uyguladıkları için jinekologlar tarafından da tavsiye ediliyorlar.
KAŞINTI, AKINTI, MANTAR, TAHRİŞ SORUNLARININ PEDİNİZDEN KAYNAKLANABİLECEĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?

İngiltere'nin her tarafından 40 jinekolog ve Midlands’daki bir jinekoloji kliniğinin hastalarıyla girişilen bir araştırmada ilginç sonuçlara erişildi. Doğal sağlık koruma ürünlerinin üreticileri tarafından 40 jinekologun katılımı ile yapılan yeni iki aşamalı araştırmaya göre, vajinal kaşıntı, kırgınlık veya boşalma belirtileri olan kadınların üçte biri “Alerjik Kadın Tahrişi” belirtileri gösterebilirler ve şüphelendikleri gibi pamukçuk (thrush) olmayabilirler.

İngiltere’de genital kaşıntı, kırgınlık veya boşalma belirtileriyle jinekologa giden kadınların yüzde yetmiş dokuzu Alerjik Kadın Tahrişini ve buna neden olan şeyleri hiçbir zaman duymamıştı. Alerjik Kadın Tahrişi teşhisi konulduğunda, yüzde altmışı geçen haftalar ve aylar boyunca var olan endişenin seviyesini göstererek teskin edilmiştir. Yüzde altmış üçü daha önce belirtilerin pamukçuk (thrush) olabileceğini düşünmüş ve onda biri ise cinsel yolla geçen bir hastalıktan şüphelenmiş.

Bu konuda Dünyanın en önemli jinekologlarından biri Jinekolog David Nunns’ın birçok çalışması bulunuyor. Kadınları bilinçlendirmek için Dr. David Nunns önderliğinde gönüllüler Dünya Vulval Ağrı Derneği’ni kuruyorlar. Derneğin kurucusu ve Nothingham Şehir Hastanesi Başhekimi Jinekolog David Nunns; “Alerjik Kadın Tahrişi çok yaygın görülen bir problemdir ve kadınlar genellikle bunun pamukçuk (thrush) olduğunu düşünerek yanılırlar. Bu tür vajinal tahriş yaşayan bütün kadınlara ilk iş olarak doğal sağlık koruyucuları kullanmalarını, pamuklu giysiler, pedler kullanmalarını ve sabundan kaçınmalarını tavsiye ediyorum. Belirtilerin devam etmesi halinde, jinekologunuza giderek tıbbi yardım ve destek alın.” şeklinde konuşuyor.

Bazı sıhhi ped, astar ve tampon markalarının içinde birçok kadının bilmediği birçok sentetik madde bulunmaktadır. Örneğin, sıhhi pedlerde pamuk bulmayı bekleyebilirsiniz. Ancak, elde ettiğiniz şey polipropilen, poliakrilatlar, yüzey aktif maddeleri, plastik, klorla beyazlatılmış selüloz ve geçici koku olabilir. Bazı tamponlar ve pedler klorla beyazlatılmış suni ipek veya geleneksel olarak yetiştirilen pamuk ve suni ipek karışımından yapılmaktadır. Kullanılan klorla beyazlatma işlemi ise, kanser, endometriosis, düşük sperm sayıları ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı bir madde olan dioksin oluşumuna yol açabilir.

Dünyanın ilk organik kadın pedini keşfeden bir İngiliz markası Natracare zincirinin kurucusu ve yaratıcısı Susie Hewson, “Organik ped ürünlerini kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinin nasıl iyileştiğini anlatan kadınlardan çok sayıda mektup, telefon ve e-mail alıyoruz. Sağlık ve çevresel nedenlerden dolayı vücudumuz için kullandığımız ürünlere daha başka gözle bakıyoruz” diyor.

NEDEN GERİDÖNÜŞÜMLÜ PED NATRACARE'İ KULLANMALISINIZ?

Doğada yüzyıl boyunca yok olmayan ped atıkları hepatit B, HIV gibi hastalıklara adeta davetiye çıkarıyor. BM Genel sekreteri Ban Ki-Moon, diyor ki, Dünyada her hafta 42 bin kişi, kirli su ve yetersiz tuvalet koşulları nedeniyle hayatını kaybediyor." Çünkü atık pedler, kanalizasyon yolu ile nehir ve densizlemre karışarak Suları kirletiyorlar demiştik. İşte bu bilgiler, İngiliz Susie Hewson adlı bir girişimci kadını harekete geçirdi ve Hawson yüzde 84 geridönüşümlü, doğada yok olan organik ve doğal ped NATRACARE'i üretti.
Susie Hewson'un ürettiği organik ve doğal pedlerin Türkiye temsilcisi ve çevre konusundaki hassasiyetleri ile bilinen Doğaevi Yön. Krl. Bşk. Vadet Zora, geri dönüşümlü ürünler kullanılması konusuna dikkat çekerek şunları söyledi:
100 YIL KALIYORLAR!
"Hewson ile tanışınca bu konuda birçok şey öğrendik. Küresel ısınmada Türkiye 2. derecede risk altında. Her yönden önlem alınmalı. Kadınlarımız pedleri kullanıp attıktan sonra ne olduğunu farkında değiller. Son bir yılda yaklaşık 350 milyon ped satıldığı ve bu pedlerin geri dönüşemediği düşünülürse, pedlerin Türkiye'deki çevre kirliliğinde ne kadar önemli bir payı olduğu ortaya çıkar. Yaygın olan görüşün aksine suda eriyen ped veya tampon diye bir şey yoktur. Bu tür sıhhi maddeler tuvaletlere atıldığında eğer tıkamazlar da nehir ve denizlere ulaşırlarsa bu kez orada kaybolmayıp 100 yıl kalmaktadır. Çocuklarımızın daha temiz bir dünyada, hastalık ve küresel ısınma riski taşımadan büyüyebilmeleri için yapılması gerekenlerden biri de kadınların ped seçimlerine dikkat etmeleri. Hanımlar, çocuklarınızı hatta torunlarınızı ve onların çocuklarını düşünün ve lütfen geri dönüşümlü ped kullanın."

BU PEDLER ANNEMİZİN PEDLERİNE Mİ BENZİYOR?

Hayır bu ped'ler dünyanın en ince pedlerinden. Sadece 3 mm kalınlı
ğında, varlığını bile hissetmiyorsunuz. 9 katlı yapısı ile çok emici. Üstelik bezlerden yapılan eski pedlerin Natracare kadar hijyenik olmasını beklemek hayalcilik olur. NATRACERE hem çamaşırınızı hem sağlığınızı koruyor.
AMBALAJI DOĞAYI KİRLETMİYOR MU, O NE OLACAK?

Hayır, NATRACARE hem kadınların hem de çevrenin sa
ğlığı için çok ince planlanıp üretilmiştir. Kutusu geridönüşümlü karton kutudur. Ped'lerinizi sarıp atacağınız koruyucu kılıfı bile selülozdan üretilmiştir. Natracare'in yapışkanı bile doğadan gelir.

PEKİ TEK TİP Mİ?

NATRACARE, tüm di
ğer pedler gibi ihtiyaçlarınız doğrultusunda birkaç çeşittedir. NATRACARE'in Regular, Super, Long vb boylarının yanısıra günlük ped'i de bulunmaktadır.
BEN HAMİLEYİM PED'İ NE YAPAYIM?

NATRACARE sizin hep yanınızdadır. Hamile ped'i, gö
ğüs emzirme ped'i ile olduğu kadar bebeğinizin de ilk anlarında baby wipes'ları ile sizi hiç yalnız bırakmaz. Sizi olduğu kadar daha ona hamileyken bile bebeğinizi organik yapısı ile korumaya almaya başlar.

NEREDE BULABİLİRİM?


NATRACARE'i eczanelerde, Yalnızca seçkin eczaneler ve Organik marketlerde
Satışa sunuldu. Yakında watsonslarda görebilirsiniz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV