6 Kasım 2015

Pratik İngilizce Böyle Öğrenilir

Yabancı dili sonradan öğrenmek bebeklerin öğrendiği şekilden çok daha farklı gelişir. 
Bu aşamada kişi bir dili konuşurken bir diğerini öğrenmeye çalışır. İşte bütün zorluklarda bu aşamada başlar. Çünkü edinilmeyen daha sonradan öğrenilmeye çalışılan bilgiler sürekli mevcut bilgilerle karşılaştırılır. Oysa dil yaşayan ve kendini sürekli yenileyen bir olgudur. Konusarakogren.com online eğitim sitesinde dersler kişinin mevcut durumuna ve kendi planına göre ayarlanır. Mevcut dil bilgisinin ölçülebilmesi ve kişiye özel eğitim programının hazırlanması için eğitimcisi ile genel konular üzerine sohbet eden kişi dilin gramer kurallarını da ihmal etmeden ancak ağırlıklı olarak pratik çalışmalar eşliğinde dili geliştirir. İlk adımda yapılan seviye tespit görüşmesi en temel aşamadır. Bu tespit ve tanışma görüşmesi için adaya önce randevu saati verilir. Dili öğrenecek kişinin yaşı, dil seviyesi ile ilgili bilgiler eşliğinde yabancı eğitmen ve aday kısa ve rahat bir sohbet gerçekleştirir. Bu sohbet adayın konuşulanlardan neler anladığı ve telaffuzu konusunda bilgi verir. Belirlenen seviye ile aday doğru ve planlı bir eğitime tabii tutulur. Hazırlanan çalışma programı online olarak öğrenciye ulaştırılır. Serbest konuşma günü olan Cuma aynı zamanda adayın genel durumu ve haftanın değerlendirmesi ile tamamlanır. Her dersin sonunda konuşma kaydı ile eğitmen değerlendirmesi ilgili günün ders sayfasına yüklenir. Gelecek ders öncesi tavsiyeler ve öğrenilecek kelimeleri içeren dosya adaya yol gösterici niteliğindedir. Hafta içi her gün canlı olarak gerçekleştirilen konuşma ağırlıklı derslerde amaç adayın kendine olan güvenini ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktır. Her aşaması kontrol altında tutulan dersler ile en yüksek verimi almanız sağlanır. Bu çalışmanın verimi tüm dünya eğitimcileri tarafından onaylanmıştır.

Belirlenen süre boyunca ana dili İngilizce olan eğitimcisi ile konuşan kişi bu esnada eksiklerinin belirlenmesini ve eğitim içeriğinin nasıl düzenleneceğini tasarlar. Gelecek konuşma programının içeriği, çalışılması ve öğrenilmesi gereken kelimeler, kurallar ders öncesinde kişiye yine online olarak ulaşır ve ders öncesi hazırlığın yapılmasına fırsat verilir. Ne konuşulduğunu az çok anlayan ve kendi söyledikleri anlaşılan kişinin özgüveni yerine gelir ve başaracağım duygusu filizlenir. Dil eğitiminin en kritik ve zor eşiği de bu şekilde aşılabilir. Yabancı dil eğitimi öncesi ihtiyaçlarını belirlemek ise kişinin kendisine bağlıdır. Dili uluslararası bir şirkette çalışma hedefi için öğrenmek isteyenin başka, sadece bir haftalık turistik bir gezi için öğrenmek isteyenin programı başka olmalıdır. Pratik İngilizce cümleler konuşarakogren.com sitesinde de yer alır. Buradaki amaç kişinin seyahati esnasında kaldığı otelde, gittiği restoranda, alışverişte ve havalimanında günlük işlerini halledebilmesine yöneliktir. Pasaport kontrolünde I am from Turkey/Türküm, I am going to the hotel/otele gidiyorum, when is the train leaving/tren ne zaman kalkıyor, here is my passport/buyurun pasaportum, where can I excgange Money/nerede para bozdurabilirim gibi örnekleri çoğaltılabiliriz. Bu cümleler kolay ezberlenebilir ve günlük işlerde kişinin yardımına koşabilir. Kişiye özel şartlarda, en uygun eğitim planıyla, tamamı yabancı öğretmenler ile hizmet sunan online siteler İngilizce öğrenmek veya İngilizcesini geliştirmek isteyenler için en doğru adreslerdir.

Yabancı dil ve özellikle İngilizce öğrenmenin önemi hayatın her alanında insanın karşısına çıkar. Hiçbir şekilde ertelenmeyecek bir konu olan dil eğitimi günümüzde farklı teknikler kullanılarak daha sonuca odaklı olarak uygulanmaktadır. Sosyal medya hesaplarında da takip edilebilen konusarakogren.com Türkiye’nin en etkili İngilizce öğreten yöntemidir. Siz de hemen şimdi online olarak siteyi inceleyebilir ve kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz. Yabancı dil eğitimi konusunda kaybedilecek zaman bir daha önüne geçilemeyecek sıkıntılar yaşamanıza neden olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV