25 Kasım 2015

Yeni Lif Modelleri 2016 Göz Kamaştırıyor


            Hobiler, boş zamanları dolduran, enerji harcanan el işleri ve uğraşlardır. Herkes kendi becerilerine ve zevkine göre hobi edindiği taktirde, vakit her zamankinden daha eğlenceli geçecektir. Bu sayede yapılan işler sonrasında pratiklik elde ederek, çok daha üretici ve yaratıcı olabilirsiniz.
                Sitemizde, nakış yapma, örgü tasarımları, oya motif tasarımları, dantel yapma, keçeden objeler yapma gibi birçok el işi örneği bulunuyor. Keyifli ve pratik el işlerinden bir tanesi de örgü lifler olmaktadır. Son derece kolay olan bu örgü çeşidini, örgü bilmeyen bayanlar da hemen deneyebilir. Çünkü örgü örmek sanıldığı kadar zor bir el işi değildir. Bu alanda bu örneği en güzel gösteren de lif modelleri olmaktadır.
                Anlatımlı lifler sayesinde çoğu bayan, farklı modelleri ve lifin yapılış tekniklerini öğrenebilir. Resimli anlatımlar ile yapılan sunumlar, oldukça açıklayıcı bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Hem resme bakıp hem de anlatımını okuyarak 2016 lif modelleri için kendinize göre örnekler bulabilirsiniz.

                Lif örnekleri en güzel modelleri burada. Bayanların isteğine göre şiş ile veya tığ ile yapılabilir. Her iki teknik de oldukça kolaydır. Banyoların vazgeçilmezlerinden olan lifler için birbirinden güzel ve şık modeller seçilebilir. Lifler, isteğe göre kare şeklinde, üçgen şeklinde, geometrik modelde, yuvarlak veya dikdörtgen şeklinde hazırlanabilir. Bunlar için en bilinen örnekler, hayvanlı motifler, çiçekli desenler, sade veya iki renkli modeller ve karakterlerin bulunduğu modeller olmaktadır. Yıllardır klasikleşmiş ama vazgeçilmeyen tek örnek çiçek motifli örnekler olmuştur. Çünkü çiçekler ile yapılan her türlü el işi, bayanlara çok daha kullanışlı gelmektedir. Lif yaparken seçtiğiniz modele göre örneğinizin içerisine siz de farklı renkler ve karışık desenler dahil edebilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze göre oluşturulacak bir el işi olacaktır. Bu yüzden özgün olarak kendi tasarımlarını ortaya çıkarabilirsiniz.
                Hem eğlenceli hem de vakit ayırabilecek farklı örnekler arıyorsanız, kıyafet veya eşyaları dönüştürerek yapabileceğiniz tasarımları da tercih edebilirsiniz. Bu da oldukça tercih edilen bir hobi olmaktadır. Çeşitli örnekler ve anlatımlar sayesinde beğendiğiniz kıyafeti, aksesuara dönüştürebilir veya baştan farklı nesneler hazırlayabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV