31 Aralık 2015

işte benim anlatımlı battaniyem

3 mm Tığ kullandım . İplerim Yarn Jeans. Anatolya İplik ten aldım. Kürkçühan dan.  4 zincir çekip kapatıyoruz. İçine 8 tane ikili trabzan yapıyoruz. Aralarına 2 zincir çekiyoruz.  Bir tane yuvayı atlayıp diğer yuvaya 8 tane ikili trabzan yapıyoruz.Aynı işleme devam ediyoruz. Bu şekilde 4 tane yaprak oluşuyor. Aralarında hiç zincir yok.Renk değiştirerek yeni sıraya başlıyoruz. 8 tane trabzanın tam ortasına batarak 2 zincir çekiyoruz. ve iki tane yaprağın ortasına tığımıza ipi dolayarak batıyoruz. 2 li trabzan 2 zincir, 2 li trabzan 2 zincir,  2 li trabzan 2 zincir şeklinde devam ediyor. Yani 3 tane yuva yapıyoruz.  Bu yuvalar köşe kısmı oluşturacak. Model büyüdükçe köşeler hep bu şekilde devam ediyor.

Yuvanın bir tanesine 8 tane 2 li trabzan yapıyoruz. Araya hiçbir zincir çekmeden bir yuva atlayıp diğer yuvaya aynı işlemi uyguluyoruz. Alt kısımda battığımız yere batıyoruz. 

Aynı işlemi tekrarlıyoruz. ve bu sırada bitti. Modelimizin köşe kısımları oluşmuş oldu. Bundan sonra her sırada model büyüyecek. Aralara bir yaprak bir yaprak gelerek çoğalacak.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV