28 Mayıs 2018

Arı zehrinin anti-aging etkisi sadece bir pazarlama sloganı değil, bilimsel bir kanıttır.


Daha önceki yazılarımdan da hatırlarsanız ; Engerek Zehirinden üretilen Venomterapi kremini tanıtmıştım. Varol Ağa Çiftliği firmasının...


Annemin diz ve romatizma ağrılarına o kadar iyi geldi ki; bu sefer de kendim için aşağıdaki kremi aldım. Umarım lekelerime iyi gelir. Haydi bakalım hayırlısı.

Arı zehrinin kırışıklık karşıtı faydaları klinik olarak laboratuvar testleriyle kanıtlanmıştır. 

Arı zehrinde bulunan MELİTTİN zamana meydan okumanızı sağlar.

Zehir saftır, çok dikkatli bir şekilde toplanır, herhangi bir ikincil işleme veya arınmaya gerek yoktur. Arı zehri, orijinal bileşimi ile kozmetik kremin içerisinde direk olarak kullanılır.

APYS içerisindeki yüksek arı zehri oranı en iyi kozmetik esaslı malzemeyi verir.

 


• Kırışıklık Karşıtı • Siğil Karşıtı • Akne Karşıtı • Cilt Lekesi Açıcı • Unisex 

* Yöntem invazif değildir (enjeksiyonsuzdur) ve ciltte mekanik (ani) bir gerilim gerektirmez. 

* Hem Erkek hem de Kadınlara eşit derecede tavsiye edilir. (Unisex)

 

* Kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. 

* Siğil, akne ve sivilceleri gidermeye yardımcı olur. 

* Cilt lekelerine karşı kullanımı uygundur. 

  

* 3 - 5 haftada etkisini gösterir, cilt daha pürüzsüz, parlak, yumuşak ve kadifemsi bir görünüm kazanır.  

  

İçindekiler: • %100 Orijinal Bee Venom-%100 Doğal Arı Zehiri (Apizehir) • Deniz Otu Tohumu Yağı • Akşam Çuha Çiçeği Yağı • Lavanta yağı • Limon Yağı 

  

APYS (30 ml) içeriğindeki: Arı Zehri (Apizehir), etkili bir cilt kırışıklık karşıtıdır, cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur. Çeşitli bitkiler ve bitkisel yağlarla kombinasyonu ile etkisini daha da arttırır.

Deniz Otu Tohumu Yağı, hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Akşam Çuha Çiçeği Yağı, cildi nemlendirir.

Lavanta yağı ve Limon Yağı, cildi pürüzsüzleştirir. 

Ürün bileşimdeki bitkiler ve bitki yağlarından dolayı, doğal bir kokuya sahiptir. Parfüm içermez. 

 

* Kullanımı: Cilt yüzeyine sürülür. Sabah ve akşam temizlenmiş ve kurulanmış cilde uygulanır. Çabuk emilir bir yapıya sahip krem; az miktarda uygulanacak bölgeye tamamen emilene kadar 3 DAKİKA boyunca hafifçe masaj yapılır.  Krem çabucak emildikten sonra da 3 dakika masaja devam edilmelidir.


Cilt kırışıklıklarına, cilt lekelerine, siğillere ve aknelere karşı kullanımı uygundur.

 

Uyarılar! 

* Arı sokması alerjisi olanların arı zehri içeren ürünü kullanmaması gerekir.

* Lateks alerjisi olanların, arı zehri toplanırken lateks eldiven giyildiği için ürünü kullanmaması gerekir.

* Literatüre göre; Hamileler ve Emziren Hanımların kullanmaması gerekir.

- Arı sokmasına benzer hafif bir şişme veya kızarıklık olursa, kullanım miktarınızı azaltarak kullanmaya devam ediniz, bu etki geçicidir.

 

Ürünlerimiz; paraben, alüminyum ve phenoxyethanol içermez. 

6 farklı cilt tipinde Dermatolojik olarak test edilmiştir, kullanımı güvenli ve uygundur. 

  

2010 yılından beri Avrupada satılan Macaristan Menşeeli ürün; Apis Mellifera Bal Arısının %100 doğal gerçek Arı Zehrinden (Apizehir) elde edilmiş, tek yıllık üretilen kozmetik kırışıklık kremidir.

 

2017 yazı arı zehri mahsülü kullanılmıştır, APYS krem her yıl yazın elde edilen yeni arı zehrinden 1 yıllık olarak üretilir.


1 gr arı zehri elde etmek için 1 Milyon arıya ihtiyaç vardır. Zehir toplanırken Arılar hayatta kalır kesinlikle arılara zarar verilmez. Dolu bir kovanda yaklaşık 50.000 adet arı bulunur, her 1 milyon adet kadar arı kolonisi olan kovanlardan (20-25 kovan), arıların en güçlü ve aktif olduğu yazları sadece 2 ay, ayda 1 kez dönüşümlü ve işlem 5-10 dakika sürecek şekilde zehir alınır. Arılar bu sürede bal yapmaya, yavru yetiştirmeye devam ederler. Diğer aylarda arı zehri toplanmaz. Dünya üzerindeki hiçbir arıcı, zehir elde etmek için bile olsa arılara zarar vermez. Arılar yok olursa dünyanın 4 yıl ömrü kalır.


Macaristan Devleti Milli Parklar Müdürlüğü tarafından; 1997 yılında organik yaşamı korumak için koruma altına alınan Duna-Ipoly Nartional Park'taki arıların zehirlerinden elde edilmiş, Avrupa Birliği Sertifikalı Kozmetik Kremdir. 


Macaristan Ulusal Arıcılık Enstitüsü tarafından üretilen arı zehiri üretimi; 1. sınıf arı zehiri üretimidir. En iyi saflığı elde etmek için;  Kanadalı arı zehri uzmanı Michael Simics'in geliştirdiği dünyanın en gelişmiş arı zehiri toplama yöntemini kullanır. Kovan girişine konulan makinalar, hassas bir şekilde ayarlanmaktadır. Arılar bu toplama yöntemleriyle hayatta kalır kesinlikle arılara zarar verilmez.

 

* Arı zehri, yılan zehri, akrep zehri, tarantula zehri ve tıpta kullanılan diğer bütün zehirli hayvanların zehirlerinin (Zootoksin) yapısında; Nörotoksin, Kardiotoksin, Hemolizin, Proteolitik, Kolinesteraz, Latrotoksin, Katekolamin, Glikozaminglikan, Histamin, Serotonin, Sitokin Salgılatıcıları, Triptofan, Hyolironidaz, Fosfolipaz A2 ve Melittin adı verilen, aminoasitler içeren doğal polipeptitler ile formik asit, malik asit, fosfat, magnezyum, kalsiyum, proteinler, aminler, lipidler, fosfolipidler, mineraller, enzimler ve alarm feromonları bulunur.

  

German University (Alman Üniversitesi) tarafından yapılan araştırmalarda MELİTTİN; doğal kök hücre bölgelerini düzenleyerek yeni hücrelerdeki üretimi uyarır. Bu eşsiz etki nedeniyle cildin yeniden canlanma süreci tekrar aktif hale gelir, cildin ortalama yaşının daha gençleştiği sonucuna varılmıştır.

Sonuçta: MELİTTİN zamana meydan okumanızı sağlar. 


 • 7000 yıllık sır. Arı Zehrinin antik zamanlardan beri kullanıldığı bilinmektedir. 

• Arı zehirli kremler, kozmetik piyasasında kozmetik ürünlerle tıbbi ilaçlar arasında kalan "kozmesötik" kategorisinin bir parçası olarak bilinirler. (Önerilen ürün ilaç değildir). 

• Arı zehiri, ısı düşüşlerine ve yükselmelerine karşı dirençli olduğundan, kozmetiklerde kullanımı çok rahat bir raf ömrü sunar. Bozulmadan çok uzun süre saklanabilen bir yapıda olduğundan cilt bakım kremlerinin içerisinde sağlıklı yapısını korur. 

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV