22 Ağustos 2018

Düğün sezonunun açılmasıyla gelinlerin hazırlık telaşı başladı.

Kozmetolog Selva Yurttaş, bu özel günde kusursuz görünmek isteyen gelin adaylarına cilt bakımı ve makyaj için neler yapmaları gerektiğine dair ipuçları veriyor.

Hayallerindeki gelinliği bulmak, istenilen saç ve makyajı yaptırmak, hızlıca pürüzsüz bir cilde kavuşmak özetle mükemmel görünmek isteyen gelin adayları kendilerini tatlı bir telaş içerisinde buluyorlar. Dünyanın en saygın dermokozmetik markalarını bünyesinde bulunduran Cortex Pharma’nın Kozmetoloğu Selva Yurttaş, gelinlerin cilt bakımına düğüne en az 21 gün kala başlaması gerektiğine dikkat çekiyor. Yurttaş, “Bakım ürünlerinin etkili olması için en az 21 ila 28 gün arasında kullanılması gerekiyor. Canlı görünen, ışıldayan, kusursuz bir ciltte makyaj da daha güzel duracak ve daha kalıcı olacaktır” diyor.İlk adım; hızlı sonuç verecek, cilt tipine uygun, kompakt bir dermokozmetik ürünü seçmek!
Şüphesiz cildiniz ne kadar sağlıklı, aydınlık, sıkı görünürse makyajınız da bir o kadar kusursuz gözükecektir. Düğününüze çok az bir süre kala cildinizin canlı, parlak ve sağlıklı hale getirebilirsiniz. Selva Yurttaş, gelinlerin öncecilikle düğün hazırlığı için doğru dermokozmetik ürünü seçmesi gerektiğini vurguluyor ve ekliyor; “Düğün dönemi yaşanan stres, yoğunluk ve yorgunluk hormonları olumsuz olarak etkileyebilir. Üstelik bu dönem için bütün kadınlar en hızlı ve en güzel sonucu almak isterler. Bu nedenle, cilt tipine ve amaca en uygun kompakt ürünlerin seçilmesi gerekir.”

Öncelikle cilt bakımına başlanmalı!
Cortex Pharma Kozmetoloğu Selva Yurttaş, önceliğin cilt bakımında olması gerektiğini belirterek; “Cilt bakımına en az 21 gün önceden başlamak gerekir. Çünkü cildimiz kendisini 21 günde yenilemeye başlar. Bazı cilt tiplerinde ise bu süre 28 güne kadar çıkabilir. Ürün seçerken önce cilt temizleyiciden başlamalı. Derinlemesine temizlikten sonra nemlendirici ve sıkılaştırıcı, canlandırıcı etki oluşturan, cilde parlaklık ve canlılık veren içerikteki ürünler tercih edilmeli” diyor. 

16 saat dayanıklı gelin makyajı
Düğün makyajının kalıcı ve kusursuz olması gerektiğini vurgulayan Yurttaş, “Bu yazın trendi natürel tonlarda gelin makyajı. Bu renkler soft renkler olduğundan kalıcılığı çok önemli. Aksi takdirde hiç makyaj yapmamış gibi bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Hazırlık aşaması da düşünüldüğünde tüm gün ciltte aynı tazelikte kalan bir makyaj malzemesi tercih edilmesi gerekir. En az 16 saat kalıcılık özelliği ile sunan Sensilis Make Up ürünleri, paraben, mineral yağ, alerjen parfüm, hayvansal kaynaklı etken madde, SLS & SLES ve Krom, Nikel, Kobalt, Paladium ve Civa olmak üzere vücuda zararlı olan ağır metaller içermiyor. Tüm dermotolojik ve oftolmatolojik testlerden geçiriliyor” dedi.

Cortex Pharma, doğal kozmetik üretiminde İtalya’nın lider markası Sensilis’e ait yüzlerce referans ürün arasından, düğün hazırlıkları yapan gelinler için özel olarak seçti:

ü  Skin Delight Peeling: Haftada 2 defa peeling yaparak cildinizdeki ölü derilerden kurtulup. cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz.
ü  Supreme Renewal Detox Mask: İçeriğinde bulunan arındırıcı bileşenler sayesinde cildinizin derin bir nefes almasını sağlayabilirsiniz.
ü  Upgrade Chorno Lift Ampül: Sıkı bir cilde sahip olmak için, lifting özelliğiyle cildinizde şok bir tedavi uygulayarak, anında sıkılaşma sağlayabilirsiniz.
ü  Origin PRO EGF Cream: İçerisinde bulunan 5 büyüme faktörü ve 2 kök hücre etkenleri sayesinde cildinizde canlı ve dinamik bir görüntü oluşturabilirsiniz
ü  Origin PRO EGF-5 Eye Cream: En üst düzey çizgileri ve elastikiyet kaybını önler. Bu sayede cildinize aydınlık ve canlı bir görünüm verebilirsiniz.
ü  Skin Performer  Perfectioning Smoothing Base 01 – NUDE: Bütün kusurları kapatan ve nemlendiren kompakt bir makyaj bazı.
ü  Neverendıng Antiaging & Longlasting Foundation Spf15 Colour: Fondötenin 16 saate kadar yoğun kalıcılık sağlayan özelliği ile makyajınızı gecenin sonuna kadar koruyabilirsiniz.
ü   Bronzing Veil Radıant Bronzing Powder: Pudra ile cildinize ışıltı verip makyajınızın kalıcılığını arttırabilirsiniz.
ü  Coveressence Even Finishing Concealer: Gözaltı kapatıcısı ile kusurlarınızı yok edip cildinize aydınlık bir kontür uygulaması yapabilirsiniz.
ü   Infinite Eyes Long-Lasting Eyeliner 01 Noir: Göz kalemi, 16 saate kadar akmayan özelliği ile düğün makyajlarının favorilerinden.
ü  Lash Performer Eyelash-Lengthening Treatment Mascara - 01 Noir: Akmayan maskara ile uzun, dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.
ü  Intense Matt Long-Lasting Lipstick: Dudağınızda mat bir görünüm ile gün boyu kalıcılık sağlar.
ü  Hydrablush Hydra Bi - Colour Moisturizing Blusher: Kalıcı bir allık ile makyajınızı tamamlayıp kendi düğününüzde kusursuz güzelliği yakalayabilirsiniz.

Tüm Sensilis ürünlerine www.cortexpharma.com adresinden ya da Türkiye genelindeki eczanelerden ulaşılabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV