3 Ağustos 2018

TIRAŞSEPETİM Alışverişimden notlar..


  
İnternette bir marka ararken tesadüfen karşıma çıkan bir firmadan ve aldığım ürünlerinden bahsedeceğim sizlere.

1917 yılında Zaza Grubu’nu kuran Gürcü kökenli göçmen Paul Zazadze, iş disiplini ve ticaret ahlakıyla kısa zamanda Tahtakale'nin büyük tüccarları arasına girdi. 1930’da tıraş bıçağı üretmeye başladı. Bomonti ve Tahtakale’deki imalathanede kozmetik ürünler de üretmeye başladı. Bugün bir Zaza Grubu şirketi olan Kartal Çelik bünyesinde bulunan Zaza markası, dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ise ilk tıraş bıçağı markası olarak tarihe geçti.

Paul Zazadze dur durak bilmeden çalışıp şirketlerini istikrarlı şekilde büyüttü. 1957’ye gelindiğinde Zaza Şirketler Grubunda 10’a yakın fabrika faaliyet göstermekteydi. İşlerin başına da oğlu Simon Zazadze geçti.
Simon Zazadze, babasının temelini attığı Zaza’nın başına geçtiğinde Türkiye’nin ilk modern tıraş bıçağı fabrikasını kurdu. Yerli marka Zaza, tıraş bıçağı, berber levazımatı, ıtriyat malzemeleri gibi ürünlerin markası oldu. Zaza artık sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de ve dünyada tanınan bir marka olmuştu.
Zaza Grubu 2015 yılında (İTO) İstanbul Ticaret Odası’nın halen faaliyette bulunan en eski üyesi olması özelliğini taşıyarak İTO Özel Ödülü’ne layık görüldü. Paul Zazadze ismine olan ödül Cumhurbaşkanı’nın elinden Simon Zazadze tarafından teslim alındı.  
Pol Zazadze 2009 yılında Personna Tıraş Ürünleri ve Kozmetik San. Tic. A.Ş.’yi kurdu. Firma Türkiye’de Edgewell (Personna International - USA), SWS Wilkinson Sword - Germany ve PDC (Parfums de Coeur – USA) firmalarının yerel ofisi işlevini görmekte olup ürünlerini Ulusal Zincirlere ve Tüm Toptan kanallara dağıtmakta. Bu ürünleri firmanın 2014’te kurduğu ve Türkiye’nin önde gelen kişisel bakım web-siteleri arasında olan Tirassepetim.com’da da bulmak mümkün. 
Bugün Personna Tıraş Ürünleri firması, Wilkinson, Body Fantasies, Bodycology, Bod Man gibi markaların yanı sıra özel markalı ürünleriyle de BİM, Migros, Carrefour, Gratis, Watsons, Metro, A101 gibi birçok müşteriye başarıyla hizmet vermektedir.
Personna Tıraş Ürünleri firmasının kurucusu Pol Zazadze aile markası Zaza’yı da unutmadı. Tahtakale’de bulunan Zaza Han’da Kuaför ve Berberlerin hala tercih ettiği bir marka olan Zaza’nın üretim ve satışına devam edilmektedir. Özellikle eski dönemlerden beri berberlikle uğraşan mesleğin erbapları, hala Zaza ürünlerini tercih etmekteler. Bu ürünleri de tirassepetim.com’da bulmak mümkün.
Bugün tam 100 yıllık tecrübemizle, 100’ü aşkın çalışanımızla ve hem yurt içi hem yurt dışı piyasada yarattığımız 100’den fazla markamızla ilerlemenin gururunu yaşıyoruz. BİM, watsons, Migros, Metro gibi büyük mağazalarda ve sanal olarak ise www.tirassepetim.com üzerinde satışa sunduğumuz; Amerika’nın önde gelen vücut bakım markalarından Bodycology Sweet Seduction Bardak Hediye Seti,  Body Fantasies Pink Vanilla Kiss Vücut Spreyi Ve Bakım Seti, Wilkinson Sword Lady Mousse Pembe Kadın Tıraş Köpüğü 150 Ml ve Wilkinson Sword Epi Traş Bıçağı bulunmaktadır. 

Bodycology Cherish The Moment Bardak Hediye SetiBodycology Sweet Seduction Bardak Hediye Seti ;Bu minik bardağa sığdırılmış, 30ml vücut spreyi, 30ml duş jeli ve duş lifi ile sevdiklerinizde güzel anılar hediye edin! Lezzetli bir harman olan taze taç yaprakları ve elmanın tazeliğiyle aklınız çelinecek!Tatlı frezya, zambak ve misk kombini tamamen size özgü bir koku yarattı. Bileklerinize, boynunuza ya da tüm vücudunuzda tek bir damlası enerji ve ferahlık verirken, havaya sıkacağınız bir damlası sizi nazikçe kuşatır.  

Body Fantasies Pink Vanilla Kiss Vücut Spreyi Ve Bakım Seti; Kırmızı meyveler ve şeftalinin baş döndüren aromasıyla harmanlanmış kokunun tadını çıkarın! Orta notalarında yumuşak çiçeksi notalar içeren koku, odun ve misk kokularıyla kombine edilmiştir. Bu kadınsı Body Fantasies vücut spreyi, iş hayatından ve gece hayatına kadar her alanda kullanım için idealdir! Büyük bir zanaatle işlenmiş kadınsı kokular ve gurme meyve kokularıyla notalandırılmıştır.  
 Kutu içerisinde; Duş jeli + Vücut Losyonu + 94 ml Vücut Spreyi + 14 ml Vücut Spreyi ve PINK SWEET PEA FANTASY PARFÜM HEDİYE! 


Wilkinson Sword Lady Mousse Pembe Kadın Tıraş Köpüğü 150 Ml; Kadın tıraş köpüğü, cildinizin yapısını güçlendirip yumuşatır, tıraş bıçağı için cildinizi hazırlar. A ve E vitaminleri, su yosunu ve keratin özleriyle oluşturulan formülü sayesinde cildinizi nemlendirir ve olası tahrişe karşı korur.  Büyük bir ustalıkla yaratılmış zengin krem özlü köpük meyvemsi kokusuyla bıçağınız cildinizde rahatça hareket edecek. 

Wilkinson Sword Epi; 

Epi ürünümüzde sadece BİM’lerde satılmaktadır. Bu ürünümüz yenidir  


İyi Günlerde kullanmanızı diler, ilginiz ve yorumlarınız için Teşekkür Ederiz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV