24 Ekim 2018

Türkiye' nin En Lezzetli Patlamış Mısırı...Kış akşamları benim aklıma gelen tek şey popcorn. Hele güzel bir film de varsa değme keyfime. Bol tereyağlı ve tuzlu. Şimdiler de yeni çeşitleri de var. @mrandmrspopcorn
firması da bu çeşitleri bizler için hizmete sunuyor. Bakar mısınız ne kadar güzel çeşitler var.  çikolatalı  çedarpeynirli  çilekli ve  karamelli.  http://www.mrandmrspopcorn.com.tr/ sayfasından incelemelerinizi yapabilirsiniz. Sinemaya giderseniz eğer Özdilek Cinetime, Cinemaxium, Cinemapink, Cinemo, Avşar Film, Cinema Ariplex ve Macera Adasında bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Afiyetler olsun herkese.. Patlamış Mısırın Faydaları

Patlamış mısırı herhalde sevmeyen yoktur. Eğlence mekânlarında, sinemalarda, misafir geldiği zaman ikramlarda elimizden düşürmediğimiz ve büyük küçük hepimizin sevdiği bir lezzet olan patlamış mısır, yapılan bilimsel araştırmalarda insan sağlığına olumlu etkilerinin olduğunu gösterdi.
Patlamış mısırın içinde meyve ve sebzelerde bol miktarda bulunan “polyphenol” antioksidan maddesine rastlanmaktadır. Bu madde, kalp hastalıkları, kanser gibi hastalıklarla mücadelede, vücudun direncini artırmaya yardımcı olması ile biliniyor. Diğer faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;
Mısır Sindirim Sistemi İçin Sağlıklıdır
Mısır hem çözünür hem de çözünmez lif ve diyet lifi içermektedir. Bu özelliğinden dolayı vücutta kolesterol emilimine yardımcı olur ve bunun bir sonucu olarak bağırsak sendromu, ishal gibi sorunların oluşmasına engel olabilir.
Mısır Anemiyi Önler
Aneminin meydana çıkmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi B12 ve folik asitlerin vücutta yetersiz miktarda olmasıdır. Mısır, içerdiği B12 ve folik asit ile aneminin oluşumunu engeller.
Mısır Enerjiyi Arttırır
Mısır, uzun vadeli enerjiyi yüksek miktarda içerdiği karbonhidratlar sayesinde artırır. Mısırın bu özelliği aynı zamanda beyin ve sinir sistemi sağlığını korumak için de önemlidir.
Mısır Güçlü Bağ Dokusu Sağlar
Bağ dokusu kemikler, bağ, tendon, kas ve kıkırdaklardan oluşur. Mısır bağ dokusunu güçlendiren mineraller içermektedir. Bağ dokusu sağlığı için mısır ayrıca manganez içermektedir. Bir bardak mısır günlük manganez ihtiyacının %12’ni içerir. Ayrıca mısırın içerdiği, demir, bakır, fosfor gibi maddeler de bağ dokusu sağlığı için önemlidir.
Mısır Göz Sağlığını Korur
Mısırın sarı çekirdekleri görüş merkezinde oluşabilecek makula dejenerasyonu, yani görme bozukluğu riskini azaltan karotenoidler denen maddeler içerir. Mısırın içerdiği A vitamini sayesinde uzun vadede göz sağlığını korur.
Mısırın Cilt ve Saç Sağlığına Faydaları
Mısır cilt bakımı ürünlerinde ve kozmetik ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Mısır, cilt sağlığını koruyan birçok mineral, vitamin ve bileşen içermektedir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yazım hakkında değerli yorumlarınız beni çok mutlu eder..
Teşekkür ederim.
Ranini

ARŞİV